7/24 Destek +90 543 919 61 19
info@sakamuhendislik.com 27 Division, Mirpur-12, Pallbi.

Hizmet Detayları

Havalandırma Sistemleri

Havalandırma Sistemi Nedir ? Havalandırma sistemleri belirli bir hızda ve belirli miktarda havanın taşınarak, istenmeyen kirleticilerin (veya “egzoz”) ortadan kaldırılması için tasarlanır. Tüm havalandırma sistemlerinde temelde aynı ilkeler takip edilir; bununla birlikte her bir işyeri için, işin türüne ve işyerindeki kirletici oranına göre, ayrı sistem tasarımı yapılmalıdır. İşyeri havalandırmaları, havadaki […]

Hizmet Detayları:

Havalandırma Sistemi Nedir ?
Havalandırma sistemleri belirli bir hızda ve belirli miktarda havanın taşınarak, istenmeyen kirleticilerin (veya “egzoz”) ortadan kaldırılması için tasarlanır. Tüm havalandırma sistemlerinde temelde aynı ilkeler takip edilir; bununla birlikte her bir işyeri için, işin türüne ve işyerindeki kirletici oranına göre, ayrı sistem tasarımı yapılmalıdır. İşyeri havalandırmaları, havadaki kirletici maddeleri kontrol etmek için yapılır. Bu sebeple, hem sağlıklı hemde güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak için duman, toz ve buhar gibi kirlerin bulunduğumuz ortamdan uzaklaştırması için kullanılır.

Havalandırma Yöntemleri
Hava hareketini sağlayan kuvvetlere göre üçe ayrılır:

1. Doğal havalandırma: Havanın hareketi ve dolayısıyla yenilenmesi sıcaklık farklarına ve rüzgar etkisine bağlıdır. (Baca ve rüzgar etkisiyle)
2. Doğal-mekanik havalandırma: Rüzgar etkisiyle çalışan baca aspiratörleri örnek olarak verilebilir.
3. Mekanik Havalandırma : Bu tip havalandırmada havanın haraketini bir vantilatör temin eder, buda 3 şekilde olabilir;
Mekanik girişli doğal çıkışlı (vantilatörlü)
Doğal girişli mekanik çıkışlı (aspiratörlü)
Mekanik giriş ve çıkışlı (vantilatör ve aspiratörlü)
Hiçbir projeniz Mutlak Mühendislik için çok büyük veya küçük değil. Ön görüşme ayarlamak için hemen arayın.